درباره ما

در سال 2008 فرد یا گروهی ناشناس با نام مستعار Satoshi Nakamoto پیشنهاد بیت کوین را  به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات ریاضی ارائه کرد. ایده این بود که یک وسیله مبادله، مستقل از هر مقام مرکزی ایجاد شود که بتواند به صورت الکترونیکی، امن، قابل اثبات ، غیر قابل تغییر و غیر متمرکز منتقل شود.  در واقع بیت کوین اولین پولی است که بصورت کامل بر بستر اینترنت بوجود آمد. این پول برخلاف پول های سنتی و فیات وابسته به هیچ بانک و موسسه مالی  نبود و بصورت تماما غیر متمرکز بر بستر بلاکچین اداره میشد، این مسئله باعث شد که کنترل رمز ارزها و علل خصوص بیت کوین توسط نهاد های حاکمیتی و ارگان های اقتصادی غیرممکن گردد و اداره آن کاملا تحت اختیار مردم باشد . به همین دلیل بیت کوین یک رمز ارز تورم گریز است و به دلیل محدودیت ذاتی ،  روز به روز بر ارزش و قیمت آن افزوده میشود.

رمز ارز چیست و چه کسی به آن اعتبار میدهد؟

در ابتدا و در روز های اولیه اختراع بیت کوین هر شخصی با داشتن یک کامپیوتر شخصی میتوانست بیت کوین را استخراج کند، ولی به تدریج و با افزایش قیمت بیت کوین سختی شبکه افزایش یافته و دیگر دستگاه های معمولی قادر به استخراج بیت کوین نبودند به همین دلیل کامپیوترهای قدرتمندتر با کارت گرافیک های قوی و سیستم های بروز وارد صحنه شدند و استخراج بیت کوین بصورت حرفه ای شروع شد، بعد از آن دستگاه های اختصاصی تحت عنوان ASIC برای این کار به بازار آمد.  که دیگر بیت کوین و استخراج آن را به یک صنعت پول ساز و مدرن تبدیل میکرد . البته  قابل ذکراست که پس از موفقیت ایده بیت کوین رمز ارزهای زیادی تولید شده و وارد بازار رمز ارزها شدند که به غیراز بیت کوین، همه آنها را تحت عنوان آلتکوین میشناسیم ، بعد ازاین مرحله صنعت استخراج رمز ارزها بعنوان یک صنعت نوین در اقتصاد جهانی شکل گرفت.

چگونه میتوان بیت کوین و سایر رمز ارزها را تهیه کرد؟

تا اینجا ما صرفا به بحث استخراج بیت کوین پرداختیم ولی این تنها راه برای بدست آوردن بیت کوین و دیگر رمز ارزها نیست. درحال حاضر صرافی های بسیاری در سراسر جهان مشغول به ارئه خدمات در زمینه خرید و فروش رمز ارزها هستند که متاسفانه به دلیل شرایط تحریمی امکان استفاده از خدمات این صرافی ها برای  هموظنان عزیزمان مقدور نیست، در همین راستا ما بدلیل سابقه چندین ساله  در این حوزه  و تجربه بالا خرید و فروش رمز ارزها بر آن شدیم که خدمات خرید و فروش آنرا  بصورت آسان در دسترس هموطنانمان قرار دهیم.

آتاکویینکس افتخار دارد که اعلام کند با حذف کارمزدهای  اضافی از معاملات و حذف رویه های اداری دست و پا گیر جهت ثبت نام اعضا و ورود به سامانه خود، بستری امن و آسان برای  خرید و فروش رمز ارزها در ایران باشد، امیدواریم که بتوانیم خدماتی در خور شان گرانقدر مردم عزیزمان ارائه دهیم.

با تشکر – آتاکوینکس

درمورد آتاکوینکس بیشتر بدانید

 

 

چرا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جذاب است؟

همه ی آنچه از ارزهای دیجیتال باید بدانید

investing1
  • از این حوزه رو به رشد و آینده مالی و پولی جهان عقب نمانیماقتصاد آینده با بلاکچین و رمز ارزها عجین شده است
  • در آمد دلاری کسب کنیمدر شرایط فعلی در آمد دلاری نه یک گزینه بلکه یک ضرورت است
  • خود را در مقابل تورم بیمه کنیمبا سرمایه گذاری در رمز ارزها از تورم در امان خواهیم بود
  • راه اندازی یک کسب و کار آنلاینسرمایه گذاری در این حوزه مصداق کارآفرینی است
  • به رویاهایمان جامه عمل بپوشانیمبا سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها بیش از هر زمان دیگری به رویاهایمان نزدیکتریم

جهت خرید و فروش ارز دیجیتال درخواست خود را ثبت کنید.

خانهدرباره ماوروداخبارتماس