راهنمای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای افراد مبتدی


۱- همه پولتان را یکباره وارد بازار نکنید. فقط مقداری را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید.

2- همیشه در حال یادگیری باشید و اطلاعات خود را بالا برده و بروز نگه دارید، چرا که این حوزه ی مالی روز به روز گسترده تر می شود.

3- دچار فومو( ترس از دست دادن فرصت ) نشوید. بازار تمام نمی شود و به قولی بازار اقیانوس فرصتهاست.

4- پروژه های بسیار جذاب و رویایی احتمالا مشکوک به کلاه برداری هستند. فریب تبلیغات شبکه های فضای مجازی را نخورید، پنیر رایگان فقط در تله موش پیدا می شود، پس براحتی اعتماد نکنید و خودتان راستی آزمایی کنید.

5- فقط به قیمت رمز ارز بسنده نکنید و خودتان شخصا پروژه ی آن ارز را بررسی کنید، ببینید هدفش چیست و چرا ایجاد شده است؟ پشت این پروژه چه کسانی هستند ؟ آیا نام و اعتباری در این حوزه دارند؟ الگوریتم این ارز چیست و کجا لیست شده است؟ و …

6-بازار ارز دیجیتال تفاوتهای اساسی با بازار سهام دارد، هیچ کس به غیر از خودتان که کلید خصوصی آن ارز را دارید توانایی دسترسی به آن ارز را ندارد، پس اگر کلیدهای خصوصی خود را گم کنید، تمام دارایی خود را از دست خواهید داد. نگه داری ارزهای دیجیتال در صرافی ها بدترین روش نگه داری و استفاده از کیف پول سخت افزاری بهترین روش ذخیره و نگه داری رمز ارزهاست.

7-از قوانین کشور خود در مورد ارزهای دیجیتال بی اطلاع نباشید و بهتر است اخبار قوانین سایر کشورها را هم بدانید چرا که یکی از المانهای تحلیل فاندامنتال کریپتو پذیرش یا ممنوعیت رمز ارزها در کشورهای مختلف است.

8-در مقابل نوسانات بازار رمز ارزها احساسات خود را کنترل کنید و دستپاچه نشوید، تریدرهای حرفه ای بهترین سودهای خود را در همین نوسانات گاها شدید، که باعث وحشت تازه کارها می شود، کسب می کنند.

9- تا زمانی که کاملا بر این بازار مسلط نشده اید سراغ فیوچرز نروید، فیوچرز بهشت حرفه ایها و جهنم تازه کارهاست.

10- با سایر روشهای سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها آشنا شوید چرا که علاوه بر خرید و فروش روشهای دیگری چون سرمایه گذاری و هولد کردن، استخراج، وام دهی و شرکت در سودهای استخرهای نقدینگی ؛ استیک کردن و سود گرفتن و… هم برای کسب سود در این حوزه برای شما وجود دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماوروداخبارتماس